CLUB

Dezbatere Publica
danutzu_1069
Status: Neconectat

CLUB

Mesajde danutzu_1069 » Dum Noi 08, 2015 7:42 am

Propun ca aici sa discutam orice altceva ce nu se incadreaza cu subiectul acestei dezbateri.
Inclusiv "rafuieli" sau "refualari" personale. ;)
Nu are rost sa bruiem subiectele dedicate, cu astfel de "conversatii"

danutzu_1069

Re: CLUB

Mesajde danutzu_1069 » Dum Noi 08, 2015 8:32 am

@Cetah
Hai ca ne-ai tras-o cu "forumuri private", "conduse dictatorial". Daca nu sunt de acord cu parerea, ideea, opinia ta asta nu inseamna ca sunt
dictator. Tocmai ca am libertatea de a fi sau a nu fi de acord cu ideea cuiva este baza democratiei.
Tu zici ca un tunel are costuri mai de exploatare pentru ca necesita supraveghere si ventilatie, etc. Pai tocmai elementele astea il fac sigur in exploatare. In caz de accident stii sigur ca in secunda doi e cineva care a vazut si va actiona. Cum e pe o autostrada normala in caz de accident? Reactie intarziata pentru ca nu exista supraveghere, desi ar fi trebuit sa existe, dar de, reducem costurile de exploatare...

Cheetah

Mesajde Cheetah » Dum Noi 08, 2015 10:10 am

Ultima oară modificat Dum Noi 08, 2015 10:37 am de către Cheetah, modificat 1 dată în total.

danutzu_1069

Mesajde danutzu_1069 » Dum Noi 08, 2015 10:37 am

^^ Cu modul asta de abordare nu-i de mirare ca te supara orice alta opinie.
Zi-mi te rog care sunt forumurile alea private care sunt conduse dictatorial.

Si da-mi un exemplu de postare a ta la care ti-a fost "bagat pumnul in gura"

btw, "Stii ca de la un muc de tigara aruncat pe geam..." din cauza asta nu suntem pregatiti pentru a circula prin tunele. EDUCATIE

Cheetah

Mesajde Cheetah » Dum Noi 08, 2015 11:09 am

Nu ma supara nici o opinie, dar gasesc deranjant sa vad pe forumuri postari nedocumentate care incearca sa explice ca 1+1 fac altceva decat 2 (nu e vorba de tine).
Intrebarile sunt oricand bine-venite, dar nu ti se pare deranjat sa citesti opinii ale "detinatorilor adevarului absolut" fara sa aiba macar un argument documentat?

Restul intrebarilor sunt irelevante, nu pot sa-mi irosesc timpul cu o discutie inutila.
Eu o sa pun punct dar promit ca revin cu placare pentru orice alte subiecte utile, in limita timpului disponibil.
Numai bine !

fuscobal

Mesajde fuscobal » Dum Noi 08, 2015 1:04 pm

In partea opusa celor expuse foarte bine de Cheetah la punctul 2 ar fi lipsa necesitatii dezapezirii pe timp de iarna. Nu stiu cat balanseaza asta din consumul de electricitate cu iluminatul sau ventilatia !

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Dum Noi 08, 2015 1:42 pm

Taiat iarba, curatat rigole, plus ca un tunel e mai eco friendly decat un debleu.

dorum

Mesajde dorum » Dum Noi 08, 2015 7:49 pm

...aici in "CLUB" imi permit si eu sa iau atitudine la postul colegului Cheetah

Sa sti ca ma numar printre cei cateva zeci de pasionati care isi sacrifica timpul liber si sacrifica resurse financiare personale pt a informa opinia publica corect si dezinteresat... Iar daca acele "mii de fotografii" care "nu spun nimic" nu stii sa le apreciezi, nu le mai viziona... Fara posturile mele si ale colegilor mei, n-ati fi fost informati in mod REAL de ce se intampla pe santiere; n-ati sti stadiul lucrarilor pe un santier anume si n-ati avea cunostinta de problemele de pe teren...

In rest toate cele bune, nu voi intra in polemici!

Goldmund

Mesajde Goldmund » Dum Noi 08, 2015 8:35 pm

Prea serioasa pagina, de aceea cateva bancuri cu autostrazi:

- de ce opreste brusc in mijlocul autostrazii o blonda/bruneta?
pentru ca NAVI ii spune "asteapta"....

-un sofer observa pe autostrada ca in spatele lui, practic lipit de masina lui sta un motociclist. Dupa vreo doua ore, enervat, ii striga sa-l depaseasca, la care mtociclistu ii striga "nu pot, jacheta imi e prinsa in usa"...

- Doi prieteni intr-o masina pe autostrada:
"sunt ingrijorat de starea masinii mele vechi", spune unul. Celalalt ii spune "bine ca nu e un cal, pentru ca daca ar fi fost cal, trebuia sa-l impusti acum".

-un Trabi face pana pe autostrada. Un tip cu Ferrari trece pe acolo si ii propune sa-l remorcheze pana la urmatoarea statie de benzina. Proprietarul Trabi ii spune:doar daca ma lasi sa claxonez si sa folosesc semnalizarea. Celalalt e de acord. Pe langa ei trece un Porsche cu 200kmh , Ferrari la fel, Porsche cu 250kmh, Ferrari la fel, Porsche merge spre 300, la fel si Ferrari. trec in viteza pe langa trei muncitori de drumuri care exclama:
ai vazut Porsche ce tare merge?
al doilea muncitor:
da, dar ai vazut Ferrari ce tare merge?
al treilea muncitor spune:
"da, dar ati vazut ce tare merge Trabi si cum claxona si dadea sa depaseasca dar cei doi nu-l lasau?!"

-

Cheetah

Mesajde Cheetah » Dum Noi 08, 2015 9:18 pm

Înapoi la “Autostrada Sibiu - Pitesti”