Chestionar

Dezbatere Publica

Ce varianta de traseu preferați?

Traseul 1 (ROSU)
576
54%
Traseul 2 (ALBASTRU)
16
2%
Traseul 3 (TURCOAZ)
2
0%
Traseul 4 (VERDE)
467
44%
Traseul 5 (VIOLET)
1
0%

Voturi totale: 1062

dr4qul4
Status: Neconectat

Re: Chestionar

Mesajde dr4qul4 » Vin Dec 11, 2015 8:25 am

Propunerea Asociatiei Pro Infrasctructura- prezentata noului director CNADNR

Imagine

Didi

Mesajde Didi » Vin Dec 11, 2015 9:33 am

Forumul asta e o smecherie de tip CNADNR, getionat chiar de CNADNR ! Dar cu sigurata ca cineva va va trage la raspundere pana la urma.
Cred ca deja forumul e in derizoriu... si facut sa induca in eroare. Decizia ar trebui sa o aiba comunitatea locala... nu anonimul "horatiu" din Cluj-Napoca ! E cel putin bizar acest mod de abordare... ce inters au in acest proiectare, madalina111, unu danx65 din Cluj, altu cpxd 39 din Bacau si nu mai stiu de pe unde !? Probabil sunt angajati la acesta smecheruie tipic basesciana. Nu mai pierdeti timpul pe acest forum... nu cred ca valoreaza nimic. Cam asa se construiec autostrazile in romania... de la birou, de indivizi ciudati pe care trebuie sa-i suportam in tara asta de cativa zeci de ani.
Vezi : marile proiecte de autostrazi : http://ev.csc.kth.se/cristi/maps/PiSi.html?1
Ultima oară modificat Vin Dec 11, 2015 10:22 am de către Didi, modificat 1 dată în total.

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Vin Dec 11, 2015 9:50 am

ivascu

Mesajde ivascu » Vin Dec 11, 2015 9:51 am

De ce sa fie o smecherie forumul asta! Ca nu iese traseul verde prin Rm. Valcea, asa cum iti doresti tu!? La DNA vor ajunge cu siguranta cei care ar avea curajul sa isi dea acordul pentru varianta verde (foarte complexa si greu de realizat) cand exista o varianta mult mai buna si mai usor de construit.

Didi

Mesajde Didi » Vin Dec 11, 2015 10:45 am

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Vin Dec 11, 2015 10:58 am

Didi

Mesajde Didi » Vin Dec 11, 2015 11:15 am

Didi

Mesajde Didi » Vin Dec 11, 2015 11:22 am

SILVIA

Mesajde SILVIA » Vin Dec 11, 2015 12:54 pm

nick

Mesajde nick » Vin Dec 11, 2015 1:34 pm

Mi se pare foarte corecta abordarea Silviei; subscriu la ea.
Nu ai de ce sa postezi zeci de mesaje facand pe "echidistantul", pe "animatorul" de forum, fara sa ti-o ceara cineva sau sa ai vreun interes. Pentru unii "postaci", interesul poate fi chiar unul marunt; de a fi vizibili, de a se baga in seama, de a demonstra ca stiu mai mult decat altii, de a domina discutiile pe forum :lol:
Principiul ar trebui sa fie un om - un vot argumentat si atat; eventual una, doua clarificari dupa, in masura in care ceea ce ai spus ti se pare ca nu a fost corect inteles.
Trebuie sa existe suficienta si impartiala informatie in spatiul public pentru a avea pretentia la un rezultat al dezbaterii publice care sa ajute decidentul sa aiba un feedback in legatura cu ce asteapta societatea de la acest proiect. Nu cred ca a fost cazul prezentului forum.
Decizia insa trebuie sa fie stategica, bazata pe criterii economice si tehnice clare si sa aiba in vedere dezvoltarea intregii regiuni, intr-o perioada de timp rezonabila.
In opinia mea, din informatiile postate pe acest forum rezulta ca la momentul acesta, varianta verde nu e la fel de mult studiata precum varianta rosie.
Nici cea rosie nu cred ca e in intregime si in mod profesionist explorata.
Poate n-ar strica un studiu mai amanuntit cel putin al celor 2 variante (rosu si verde) inainte de a ne exprima si a transmite decidentului ce credem noi ca este bine pentru regiunea Arges - Valcea - Sibiu si pentru tara aceasta in general.

Înapoi la “Autostrada Sibiu - Pitesti”