CLUB

Dezbatere Publica
Cheetah
Status: Neconectat

Re: CLUB

Mesajde Cheetah » Dum Noi 08, 2015 9:34 pm

danutzu_1069

Mesajde danutzu_1069 » Lun Noi 09, 2015 8:25 pm

@Cheetah
De ce nu faci vorbire despre cum lucreaza UMB la A3 pe Gilau - Nadaselu sau Tirena pe A1 Lot 2???
AAA, scuze tu nu te uiti la pozele de-a valma si nu "apreciez niste informatii haotice care dupa scurte intervale de timp nu mai au nici o relevanta"

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Lun Noi 09, 2015 9:56 pm

Adevarul e ca poze fara informatii si informatii fara poze nu se poate. Eu sunt inscris recent pe forumul metrouusor, si inca nu am avut timp sa ma documentez de pe primele pagini ale forumului. Povestile nu le inteleg foarte bine, asa ca fac skip, iar la poze ma uit tamp, fiindca nu reusesc sa le leg de niste baze care ar trebui sa le am. Daca ar fi doar informatii fara poze, cred ca ne-am plictisi si am avea impresia ca vorbim de dragul de a vorbi, fara ceva concret. Chiar nu cred ca exista vreun pasionat de infrastructura care nu se bucura la o reportaj de fotografii sau filmari de pe santiere patriei. @Cheetah, oricat as incerca sa iti inteleg punctul de vedere, chiar nu pot. Eu ma bucur ca si un copil cand apar poze noi si pentru mine au relevanta o lunga perioada de timp, iar "informatiile haotice" sunt vinovate pentru faptul ca am ajuns sa am o parere cat de cat obiectiva despre ce se intampla in tara. Acum un an luam ban pe "forumul dictatorial" pentru ca vorbeam vrute si nevrute. Cand ma uit la mesajele mele de atunci imi dau seama cat am progresat si cat de mult au contat toate postarile care pentru unii pot fi inutile, dar altii au multe de invatat din ele.

danutzu_1069

Mesajde danutzu_1069 » Lun Noi 09, 2015 10:30 pm

@horatiu.cosma
metrouusor este concentrat pe Bucuresti in marea majoritate si numai bucurestenii pot sa inteleaga pozele fara ... text.
Si aici avem reporteri "grei" precum @TibiV (care activeaza si pe API), 133 313, shoppi, survola, si sa nu-l uitam pe Marian Andrei (bigg bo$$), Adrian Rosca si multi altii.

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Lun Noi 09, 2015 11:33 pm

Da, cel putin numele lor imi spune ceva :). Acolo mai e si problema discutiilor off-topic, si ma cam pierd in incercarea de a "strecura" on-topic-ul.

Cheetah

Mesajde Cheetah » Mie Noi 11, 2015 9:53 pm

Stirea zilei despre A1: "Contractul Sibiu-Orăştie, la Parchet"
Pentru astfel de stiri publicate pe forumul API sau linkuri cu relatarile lui Alin Goga despre A1 ti se stergeau instantaneu postarile + banare. Cel putin asa se intampla ianinte de amplificarea scandalulului cu tronsonul A1. Ce folos??.....Acum problemele au inceput sa iasa la suprafata si nu mai pot fi musamalizate.

Asta spune multe despre intentiile sau incapacitatea forumurilor si asociatiilor tip SRL.
Din fericire sunt multi utilzatori care "joaca-n alta liga" si nu pun urechea la vrajela promovata de "SRLuri de infrastructura". Mi se pare normal sa existe si o categorie de cititori care percep realitatea pentru ca multi fac proiectare, sunt controlori de calitate, RTE sau pur si simplu au multi ani de sanitere si nu se mai bucura ca un copil la mii de poze cu balarii sau cateva utilaje pe un camp.

PS: circula un zvon cum ca o sa apara in curand cel putin un tap ispasitor, care n-o sa faca Craciunul acasa si nici in Mauritius.

danutzu_1069

Mesajde danutzu_1069 » Joi Noi 12, 2015 7:28 am

@Cheetah
Acu pe bune, esti / ai fost membru pe forumul API si ai patut din astea???
Din ceeace stiu , nu sunt permise devierile pe teme politice pe thread-urile dedicate Autostrazilor. Asta mi se pare normal pentru ca se pierde "sirul" informatiilor utile.

Cheetah

Mesajde Cheetah » Joi Noi 12, 2015 2:59 pm

O stire in presa despre problemele tehnice sau economice ale un tronson de autostrada executat sau in executie ti se pare "tema politica"....care trebuie ascunsa cititorilor ??
Inseamna ca "sirul informatiilor utile" face parte dintr-in forum de divertisment, care nu accepta informatii prea serioase.

horatiu.cosma

Mesajde horatiu.cosma » Joi Noi 12, 2015 3:46 pm

Subiectul problemelor tehnice sau economice ale tronsonului Cunta-Saliste este puternic dezbatut pe forumulul de care vorbim. Anumite stiri care fac referire la acest subiect si care nu au surse credibile, sau care politizeaza la extrem subiectul au fost sterse, si zic eu, pe buna dreptate. In cele mai multe cazuri, forumul e mai documentat decat stirile din presa.

Cheetah

Mesajde Cheetah » Joi Noi 12, 2015 4:37 pm

Daca un director CNADNR face niste afirmatii publice (ex: tronsonul trebuie demolat.....si asa a fost) iar patronul forumului sterge aceasta informatie, apoi vii tu si stustii ca "forumul e mai documentat decat stirile din presa" ......e clar ca vorbim despre un forum e de divertisment (sau de diversiune).
Probabil patronul forumului (sau al tau) are in jur de 20 de ani sau mintea unuia de 20 si se bazeaza pe ideea ca toti cititorii sunt naivi....teme politice, teoria conspiratiei...bla bla bla !

PS: ce cautati pe forumul asta de amatori ?.....aveti pe API toti profesionistii din lume si sunteti mult mai "documentati"

Înapoi la “Autostrada Sibiu - Pitesti”